31. maja in 1. junija 2024 smo se z dijaki 2. letnikov štiriletnih izobraževalnih programov podali na strokovno ekskurzijo na Primorsko. Pot nas je vodila najprej v Idrijo, kjer smo si ogledali rudnik živega srebra in Muzej čipkarstva. Pot smo nadaljevali v Pivko, v Park vojaške zgodovine, kjer smo si ogledali tankovsko-artilerijske zbirke iz časa 2. svetovne vojne in obdobja ameriške vojaške pomoči Jugoslaviji po 2. svetovni vojni ter manjše zbirke letal. Še posebej zanimiva je bila razstava Pot v samostojnost, kjer je kronološko predstavljeno obdobje slovenskega osamosvajanja od začetka razpada Jugoslavije pa vse do razglasitve samostojne Slovenije. Naslednji dan smo se podali čez mejo, v Trst, kjer smo si ogledali mestne znamenitosti: vladno in občinsko palačo, rimski amfiteater ter kip Karla VI., ki je tržaškemu pristanišču leta 1719 podelil status svobodnega pristanišča. Sledila je vožnja z ladjo do Pirana, kjer smo si ogledali Akvarij.
-
Najnovejše
- Rezultati zaključnega izpita 2026
- Podelitev priznanj tekmovanja Sándorja Petőfija 2026
- Strokovna ekskurzija: Primorska z Benetkami
- Dijaki naše šole na strokovnem posvetu »Tiha sporočila: stiske otrok po telefonu«
- Tehniški dan za učenke in učence 8. razredov DOŠ 1 Lendava
- Srebrno priznanje na tekmovanju Logična pošast 2026
- Jókai-hack
- Pravljično dvorišče
- Usposabljanje mentorjev 2023 – 2026
- Ministrstvo odobrilo povečanje vpisa v programa Frizer in Strojni tehnik
- Državno tekmovanje v poznavanju flore
- Strokovna ekskurzija na Goričko
Kategorije
Arhivi






