2024. május 31-én és június 1-jén iskolánk négyéves képzési programjainak 2. évfolyamos diákjaival tanulmányi kiránduláson vettünk részt a Tengermelléken. Első állomásunk Idrijába vezetett, ahol a higanybányát és a Csipkemúzeumot tekintettük meg. Utunkat Pivkába folytattuk a Hadtörténeti Parkba, ahol a második világháborúból származó harckocsi- és repülőgép gyűjteményeket néztük meg. Különösen érdekes volt az Út a függetlenséghez című kiállítás, amely kronologikusan mutatja be a szlovén függetlenség időszakát Jugoszlávia felbomlásának kezdetétől a független Szlovénia kikiáltásáig. Másnap Triesztbe látogattunk el, ahol megnéztük a város nevezetességeit: a kormányzati- és a városi palotát, a római amfiteátrumot és VI. Károly szobrát, aki 1719-ben szabad kikötői státuszt adott Triesztnek. Ezt követően Piránba hajóztunk, ahol az Akváriumot tekintettük meg.
-
Legfrissebb
- Ezüst elismerés a LOGIČNA POŠAST 2026-os versenyen
- Jókai-hack
- Meseország
- Mentorképzés 2023–2026
- A minisztérium jóváhagyta a beiratkozási létszám növelését a Fodrász és a Gépésztechnikus programban
- Országos növényismereti verseny
- Tanulmányi kirándulás Goričkóra
- Országos Légfegyver Bajnokság 2026
- Szakmai érettségi vizsga 2026 – tavaszi időszak
- Záróvizsga 2026 – Tavaszi vizsgaidőszak
- Országos Atlétikai Bajnokság 2026
- Országos Judo Bajnokság 2026
Kategóriák
Archív






