V torek, 24. aprila 2018, so se dijaki in dijakinje naše šole, ki se učijo madžarščino kot materinščino, udeležili strokovne ekskurzije v Ljubljano. Obiskali so Veleposlaništvo Madžarske v Ljubljani, kjer jih je sprejel Andor Dávid, namestnik veleposlanice. Obiskali so tudi Kulturni center madžarskega veleposlaništva Balassijev inštitut. Delovanje inštituta jim je predstavil Bence Sárossy, kulturni sekretar in namestnik direktorice. Ogledali so si tudi razstavo v Ljubljani živečega pomurskega madžarskega slikarja Lászla Hermana z naslovom “Na meji” , ki je trenutno v prostorih kulturnega centra. Razstavo jim je predstavil sam avtor umetnin, László Herman. Sledila je vožnja s tirno vzpenjačo na Ljubljanski grad, kjer so položili venec pri spominski plošči prvega premierja Madžarske, Lajosa Batthyányja. Ob položitvi venca je bil prisoten tudi Gábor Bakos, diplomat Veleposlaništva Madžarske v Ljubljani.
-
Najnovejše
- Srebrno priznanje na tekmovanju Logična pošast 2026
- Jókai-hack
- Pravljično dvorišče
- Usposabljanje mentorjev 2023 – 2026
- Ministrstvo odobrilo povečanje vpisa v programa Frizer in Strojni tehnik
- Državno tekmovanje v poznavanju flore
- Strokovna ekskurzija na Goričko
- Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem 2026
- Poklicna matura 2026 – spomladanski rok
- Zaključni izpit 2026 – spomladanski rok
- Državno prvenstvo v atletiki 2026
- Državno prvenstvo v judu 2026
Kategorije
Arhivi






