V petek, 16. 3. 2018, smo 3. letniki gimnazijskega programa ponovno sodelovali v projektu Simbioza z upokojenci. Tokrat smo mi jih učili uporabe računalnikov in mobilnih telefonov. Če po pravici povemo, nismo vedeli kaj pričakovati in nas je bilo nekoliko strah. Presenetljivo pa smo se na koncu prav zabavali in uživali v vlogi učiteljev. Morali smo seveda paziti na to, da smo potrpežljivi, saj je sodobna tehnologija za marsikaterega upokojenca še vedno španska vas. Učili smo jih predvsem osnove in pustili, da so nas vodili oni in nam izrazili želje, kaj se želijo naučiti. Moramo pa poudariti, da so bili zelo dobri in vzorni učenci, ki so nas pričakali z beležkami in si vse vestno zapisovali. Prijetno smo bili presenečeni nad to izkušnjo, ker ni bilo naporno, kot smo pričakovali, ampak je bilo zabavno in poučno tako za njih kot za nas.
-
Najnovejše
- Guinnessov citrarski rekord
- Rezultati zaključnega izpita 2026
- Podelitev priznanj tekmovanja Sándorja Petőfija 2026
- Strokovna ekskurzija: Primorska z Benetkami
- Dijaki naše šole na strokovnem posvetu »Tiha sporočila: stiske otrok po telefonu«
- Tehniški dan za učenke in učence 8. razredov DOŠ 1 Lendava
- Srebrno priznanje na tekmovanju Logična pošast 2026
- Jókai-hack
- Pravljično dvorišče
- Usposabljanje mentorjev 2023 – 2026
- Ministrstvo odobrilo povečanje vpisa v programa Frizer in Strojni tehnik
- Državno tekmovanje v poznavanju flore
Kategorije
Arhivi






