Na Dvojezični srednji šoli Lendava smo slovenski kulturni praznik obeležili že v petek, 4. februarja, ob 11. uri. Dijaki 1. letnika gimnazije (Maja Dolenčić, David Dawa Pratnekar, Maja Treiber in Lana Vučko) so s pomočjo mentorjev (Anna Dancs, Fredi Cigan in Štefan Kardoš) pripravil krajši uvodni program, v katerem so opozorili, da je bilo letošnje leto v Sloveniji razglašeno za leto arhitekta Jožeta Plečnika in glasbenika Giuseppeja Tartinija, omenjena umetnika so tudi predstavili v posebnih prispevkih. Potem so si dijaki ogledali film Oto, še pred samim ogledom pa jih je nagovoril avtor filma Vasja Rovšnik in eden od igralcev. Celoten program so si dijaki ogledali prek video povezave v matičnih učilnicah ali doma.
-
Najnovejše
- Srebrno priznanje na tekmovanju Logična pošast 2026
- Jókai-hack
- Pravljično dvorišče
- Usposabljanje mentorjev 2023 – 2026
- Ministrstvo odobrilo povečanje vpisa v programa Frizer in Strojni tehnik
- Državno tekmovanje v poznavanju flore
- Strokovna ekskurzija na Goričko
- Državno prvenstvo v streljanju z zračnim orožjem 2026
- Poklicna matura 2026 – spomladanski rok
- Zaključni izpit 2026 – spomladanski rok
- Državno prvenstvo v atletiki 2026
- Državno prvenstvo v judu 2026
Kategorije
Arhivi










