Dijaki 2. a-razreda smo se v četrtek, 18. 9. 2025, odpravili na Erasmus+. V okviru projekta Vitalnost manjšin, ki združuje mlade iz Slovenije, Italije, Srbije, Madžarske in Avstrije, bomo prvi del izmenjave preživeli v Avstriji, nato se bomo podali v Gorico in Trst. Petkovo jutro smo začeli z jutranjo telovadbo, »Energizer«. Po zajtrku smo se igrali spoznavne igre ter se razdelili v mednarodne skupine, ki so zadolžene za opravljanje določene naloge, npr. za delitev kosila, pospravljanje, pomivanje … Po kosilu in kratkem počitku smo se odpravili na pohod do cerkve na bližnjem hribu, Šentdanijel v Šentjurju. Veliko smo izvedeli tudi o zgodovini kraja. Večerji je na pomolu pod zvezdnatim nebom sledil čas za razmislek o dnevu, »My time«. Preostanek večera je bil namenjen kulturnemu bazarju, na katerem je vsaka manjšina predstavila svoje kulinarične posebnosti. Tudi plesali smo in se med sproščenim klepetom bolje spoznali.
-
Najnovejše
- Rezultati zaključnega izpita 2026
- Podelitev priznanj tekmovanja Sándorja Petőfija 2026
- Strokovna ekskurzija: Primorska z Benetkami
- Dijaki naše šole na strokovnem posvetu »Tiha sporočila: stiske otrok po telefonu«
- Tehniški dan za učenke in učence 8. razredov DOŠ 1 Lendava
- Srebrno priznanje na tekmovanju Logična pošast 2026
- Jókai-hack
- Pravljično dvorišče
- Usposabljanje mentorjev 2023 – 2026
- Ministrstvo odobrilo povečanje vpisa v programa Frizer in Strojni tehnik
- Državno tekmovanje v poznavanju flore
- Strokovna ekskurzija na Goričko
Kategorije
Arhivi






