A 2. a osztály diákjai 2025. szeptember 18-án, csütörtök délután indultunk el az Erasmus+ „A kisebbségek vitalitása” című projektre, amely Szlovéniából, Olaszországból, Szerbiából, Magyarországról és Ausztriából érkező fiatalokat egyesít. A csere első része Ausztriában zajlik, majd Goriziába és Triesztbe indulunk. A péntek reggelt az »Energizerrel«, a reggeli tornával kezdtük. A reggeli után ismerkedési játékokat játszottunk, majd nemzetközi csoportokra osztottak fel bennünket. Ezek a csoportok minden nap meghatározott feladatot végeznek, pl.: ebédosztás, takarítás, mosogatás … Az ebéd és egy rövid pihenő után gyalogtúra következett a szomszédos dombon álló Szent Dániel-templomhoz Šentjurban. Sok mindent megtudtunk a település történetéről is. Vacsora után a csillagos ég alatt, a mólón a »My time« következett, amikor átgondoltuk a nap eseményeit. Ezután a Kulturális bazár következett, ahol minden kisebbség bemutatta saját gasztronómiai különlegességeit. Táncoltunk is, és jobban megismertük egymást.
-
Legfrissebb
- Horvat Matija a Gunness Citerarekordról
- 2026. évi záróvizsga eredményei
- Petőfi Sándor tanulmányi verseny – díjkiosztó 2026
- Tanulmányi kirándulás a szlovén Tengermellékre és Velencébe
- Iskolánk diákjai a „Csendes üzenetek: a gyermekek segélykiáltásai a telefonon keresztül” című szakmai tanácskozáson
- Az 1. Sz. Lendvai KÁI nyolcadikosai műszaki napja
- Ezüst elismerés a LOGIČNA POŠAST 2026-os versenyen
- Jókai-hack
- Meseország
- Mentorképzés 2023–2026
- A minisztérium jóváhagyta a beiratkozási létszám növelését a Fodrász és a Gépésztechnikus programban
- Országos növényismereti verseny
Kategóriák
Archív






