Državno prvenstvo v badmintonu

V torek 24.1.2017 so se učenci naše šole udeležili državnega prvenstva za srednje šole v badmintonu. Tekmovanje je bilo organizirano v BIT centru v Ljubljani na kar 12 igrišč tako da je vse potekalo dosti hitreje kot po navadi.

Našo šolo so zastopali trije fantje in štiri dekleta. Najboljšo uvrstitev od 5. – 8. mesta je dosegel Nejc Šendlinger, ki je med licenciranimi igralci v četrtfinalu za las izgubil od prvega nosilca in poznejšega zmagovalca Roka Jerčinoviča. Med nelicencirnimi igralci smo največ pričakovali od Marka Bajsa ki pa je po zanesljivem vodstvu nesrečno za eno piko izgubil boj v osmini finala in so s tem splavali vsi upi za kolajno. Med nelicenciranimi dekleti je najdlje prispela Laura Jeneš ki se je uvrstila v osmino finala, Tadeja Bogar pa do šesnajstine finala.

Ostali naši dijaki Tia Gyurkač, Maja Kreslin in Jure Lackovič pa so obstali v skupinskem delu turnirja.