2024. május 31-én és június 1-jén iskolánk négyéves képzési programjainak 2. évfolyamos diákjaival tanulmányi kiránduláson vettünk részt a Tengermelléken. Első állomásunk Idrijába vezetett, ahol a higanybányát és a Csipkemúzeumot tekintettük meg. Utunkat Pivkába folytattuk a Hadtörténeti Parkba, ahol a második világháborúból származó harckocsi- és repülőgép gyűjteményeket néztük meg. Különösen érdekes volt az Út a függetlenséghez című kiállítás, amely kronologikusan mutatja be a szlovén függetlenség időszakát Jugoszlávia felbomlásának kezdetétől a független Szlovénia kikiáltásáig. Másnap Triesztbe látogattunk el, ahol megnéztük a város nevezetességeit: a kormányzati- és a városi palotát, a római amfiteátrumot és VI. Károly szobrát, aki 1719-ben szabad kikötői státuszt adott Triesztnek. Ezt követően Piránba hajóztunk, ahol az Akváriumot tekintettük meg.
-
Legfrissebb
- Nyári sportnap, 2025/26-os tanév
- Kéz a kézben a kreativitás és a tudás
- Pót-, kiegészítő és tantárgyi vizsgák – tavaszi vizsgaidőszak 2025/26
- A Napbiztosan projekt zárása kiállítással az iskola előcsarnokában
- Horvat Matija a Gunness Citerarekordról
- 2026. évi záróvizsga eredményei
- Petőfi Sándor tanulmányi verseny – díjkiosztó 2026
- Tanulmányi kirándulás a szlovén Tengermellékre és Velencébe
- Iskolánk diákjai a „Csendes üzenetek: a gyermekek segélykiáltásai a telefonon keresztül” című szakmai tanácskozáson
- Az 1. Sz. Lendvai KÁI nyolcadikosai műszaki napja
- Ezüst elismerés a LOGIČNA POŠAST 2026-os versenyen
- Jókai-hack
Kategóriák
Archív






