Valóraváltak a lendvai álmok

2022. május 17-én, kedden az iskolai labdarúgó-válogatott részt vett a teremlabdarúgó döntő rendezvényén, ahova a legjobb négy csapat jutott. 120 középiskola versengett a döntőbe jutásért. A döntő Koperben zajlott. Dijákjaink a tanév közben lezajlott kvalifikációs tornákon nyertek belépőjegyet a döntőre. A tornára a SEPŠ Koper, a SŠ Slovenska Bistrica, a Gimnazija Franceta Prešerna Kranj és iskolánk FOCICSAPATA kvalifikálta magát.

A döntőbe jutásért csapatunk a helyiekkel mérkőzött meg, akik nyíltan a végső győzelemért törekedtek. A mérkőzés nagyon kiegyenlített és feszült volt. Csapatunk már a mérkőzés elején néhány félhelyzetig jutott, de a hazai kapus mindig a helyén volt. Mintegy tíz percnyi játék után iskolánk Horvat Anej két góljával megszerezte a vezetést. A második félidő elején Zamuda Niko 0:3-ra növelte előnyünket. A hazaiak háromgólos hátrány után sem adták fel, sok lehetőséget dolgoztak ki maguknak, de kapusaink mindig sikeresen megvédték hálójukat. Mi sem bizonyítja jobban a mérkőzés feszültségét, hogy három kiállítás is volt (kettő a mi oldalunkon) a mérkőzésen. A találkozó végére a hazaiak egyszer betaláltak, és 1:3 lett a végeredmény.

DÖNTŐBEN A KKI LENDVA!!!

A döntőben a csapatunk a Gimnazija Franceta Prešerna Kranj ellen mérkőzött meg, amely magabiztosan 4:1-es arányban legyőzte a SŠ Slovenska Bistricát, és ezután a torna favoritjának számított. A döntőben a Kranj birtokolta többet a labdát. Gyorsan és magabiztosan játszottak. A lendvaiak szervezetten védekeztek, és a gyors átmenetekkor keresték a lehetőségeket. Baligač Blažnak sikerült betalálni az egyik ilyen akcióból. Néhány perccel később Houbar Niko szabadrúgásból növelte az előnyünket. A félidő 2-0-ás vezetéssel ért véget. A mérkőzés folytatásában az első félidőhöz hasonló volt a játék a második félidőben is. A Kranj folytatta a támadó játékot, és egy percen belül két gólt szerzett, 2:2-re kiegyenlített. Ez szerencsére nem zavarta meg diákjain koncentráltságát, akik Baligač Blaž révén 4 perccel a vége előtt 3:2-re megszerezték a vezetést. Drámai végkifejlet következett, de a nézők nem láttak újabb találatokat.

Kezdődhetett az ünneplés…

Iskolánkat képviselték: Kocet Primož, Houbar Vito, Baligač Blaž, Škraban Marsel, Sobočan Tine, Houbar Niko, Časar Luka, Horvat Žan, Nikolič Santino, Farkaš Jan, Horvat Anej és Zamuda Niko.

EREDMÉNYEK:

• 1. tekma: GIMNAZIJA FRANCETA PREŠERNA KRANJ : SŠ SLOVENSKA BISTRICA (4 : 1)
  • 2. tekma: DVOJEZIČNA SŠ LENDAVA : SREDNJA EKONOMSKO-POSLOVNA ŠOLA KOPER (3 : 1)
  • 3. tekma: SŠ SLOVENSKA BISTRICA : SEPŠ KOPER (4 : 2)
  • 4. tekma: DVOJEZIČNA SŠ LENDAVA : GIM. FRANCETA PREŠERNA KRANJ (3 : 2)