Új országos bajnokokat avattunk a 2021/22-es tanévben

2022. március 22-én, kedden került megrendezésre a középiskolások egyéni tollaslabda országos bajnoksága. A tollaslabda tornát iskolánk rendezte. A versenyen 30 középiskolából 78 diák vett részt.

A bejegyzett tanulók kategóriájában (két játszmáig maximum 15 pontig) és a nem bejegyzettek kategóriájában (egy játszmáig 21 pontig) versenyeztek.

A bejegyzett tanulók kategóriájában az első helyet Podgoršek Žiga (Gimnazija Šentvid Ljubljana) szerezte meg, aki a fináléban Koroša Markonál volt jobb (III. Gimnazija Maribor). Pungartnik Andraž (Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor) és Pal Stankov Nale (Gimnazija Šentvid Ljubljana) harmadik helyezést értek el.

A bejegyzett diáklányok kategóriájában Alič Špela (Gimnazija Bežigrad) győzött Jordan Anjával (Gimnazija Šiška) szemben. A harmadik helyet Bedič Nika (Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer) és Matovič Kim (Gimnazija Šiška) szerezték meg.

A nem bejegyzett tanulók kategóriájában az első helyezést Geršak Leon (Šolski center Celje) szerezte meg, aki a fináléban Pečjak Urbant (Šolski center Novo mesto) győzte le. Kevo Nikolaj (Brežice Gimnázium) és Kostić Sergej (Srednja elektro- računalniška šola Maribor) a harmadik helyezést érték el.

A nem bejegyzett diáklányok kategóriájában Jug Izza (Prva gimnazija Maribor) győzött, a fináléban Nahtigal Lavrič Evától (Šolski center Novo mesto) bizonyult jobbnak. A harmadik helyet Senčar Nuša (Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer) és Avsenik Polona (Zavod Sv. Stanislava, PE Škofijska klasična gimnazija) szerezték meg.

Iskolánkat képviselték: Njakaš Sofija, Jaklin Zadravec Anemari, Kopinya Zoja, Tot Sara, Pintarič Miha, Gönc Blaž, Kralj Jakob, Gavrilovič Luka, Litrop Žan, Tibaut Žiga és Škraban Marsel.

A legjobb helyezést Jaklin Zadravec Anemari érte el, aki a nem bejegyzett diáklányok között az 5. – 8. helyezést érte el.

Njakaš Sofija és Tot Sara a 9. – 16. helyezést értek el a nem bejegyzett diáklányok kategóriájában.

A nem bejegyzett diákok közül Gavrilovič Luka és Litrop Žan szerepelt a legjobban, 9-16. helyezést érték el.

Iskolánk további képviselői a versenyt a csoportkörben fejezték be.