2019. szeptember 5-én és 6-án a harmadikos gimnazisták és szakközépiskolások a már hagyományossá vált budapesti tanulmányi kiránduláson vettek részt. Többek között megtekintették a Mátyás-templomot és a Halászbástyát, a Terror Háza Múzeumban pedig betekintést kaptak a 20. századi diktatúrák működésébe. Gödöllőn megtekintették az utolsó magyar királyok, I. Ferenc József és IV. Károly rezidenciáját, illetve Erzsébet királyné kedvelt pihenőhelyét. Az est folyamán a Gellért-hegy és a Citadella megtekintése következett, ahonnan a legszebb kilátás nyílik a kivilágított Budapestre. Ezt követően rövid sétát tettek a Belvárosban. Másnap a Parlament megtekintésével kezdték a városnézést. Ezt követően Budapest legnagyobb székesegyházával, a Szent István-bazilikával ismerkedtek. A következő állomásuk a Hősök tere volt, ahol megnézték Lendva szülöttje, Zala György alkotásait. Délután még ellátogattak a Nagycirkuszba, ahol fergeteges produkcióban volt részük. A hangulat kellemes volt, hiszen élményekben gazdag kiránduláson vettek részt.
-
Legfrissebb
- Nyári sportnap, 2025/26-os tanév
- Kéz a kézben a kreativitás és a tudás
- Pót-, kiegészítő és tantárgyi vizsgák – tavaszi vizsgaidőszak 2025/26
- A Napbiztosan projekt zárása kiállítással az iskola előcsarnokában
- Horvat Matija a Gunness Citerarekordról
- 2026. évi záróvizsga eredményei
- Petőfi Sándor tanulmányi verseny – díjkiosztó 2026
- Tanulmányi kirándulás a szlovén Tengermellékre és Velencébe
- Iskolánk diákjai a „Csendes üzenetek: a gyermekek segélykiáltásai a telefonon keresztül” című szakmai tanácskozáson
- Az 1. Sz. Lendvai KÁI nyolcadikosai műszaki napja
- Ezüst elismerés a LOGIČNA POŠAST 2026-os versenyen
- Jókai-hack
Kategóriák
Archív






