Zaključek mednarodne likovne kolonije za srednješolce

V petek, 20. oktobra 2017, se je zaključila 2. Mednarodna likovna kolonija za dijake na temo »Sožitje različnosti«, ki jo je pripravila Dvojezična srednja šola Lendava v sodelovanju z Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer in Galerijo-Muzejem Lendava. Kolonije se je udeležilo 16 dijakinj iz Dvojezične srednje šole Lendava, Gimnazije Franca Miklošiča…

Več/több

Mednarodna likovna kolonija za srednješolce

Dvojezična srednja šola Lendava v sodelovanju z Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer je v sredo, 18. 10. 2017 pripravila mednarodno likovno kolonijo za srednješolce na temo »Sožitje različnosti«. Kolonija poteka od 18. do 20. oktobra 2017. Dijaki trenutno ustvarjajo v prostorih nekdanje Dvojezične osnovne šole II Lendava, kjer bodo v petek,…

Več/több

500 let reformacije

Ob 500. obletnici reformacije so dijaki 1.a, 1.b, 1.c , 1.d in 2.a razreda 12. 10. 2017 obiskali evangeličansko cerkev v Murski Soboti, kjer so dijakom predstavili začetke reformacije ter značilnosti evangeličanske cerkve. V Pomurskem muzeju so spoznali vlogo žensk v reformaciji in se preizkusili v pisanju s peresom ter…

Več/több

Erasmus+ Building Bridges – 1. poročilo

Tri dijakinje naše šole se trenutno nahajajo na izmenjavi v okviru Erasmus+ projekta Building Bridges v nemškem Duisburgu. Takole poročajo: V torek, 10. oktobra smo zjutraj pričeli z dekoracijo tlakovcev, ki bodo položeni v šolskem vrtu. Po 40 minutnem odmoru smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je pripravljala…

Več/több

Pohod po Miškovi poti 2017

V soboto, 7.10.2017 so se dijaki prvih in drugih letnikov ter dijaki 3. a razreda naše šole, udeležili tradicionalnega pohoda po Miškovi poti. Večino dijakov se je zjutraj z avtobusi odpeljala proti Veliki Polani kjer jih je še dočakala skupina dijakov iz okolice. Na pot proti Lendavi so se odpravili…

Več/több

Medkulturna komunikacija v Karpatski kotlini 2017

Dolores Hozjan, dijakinja DSŠ Lendava je pod mentorstvom prof. Sibile Sabo od 25. do 30. septembra 2017 v Hajdúnánásu na Madžarskem sodelovala v projektu Medkulturna komunikacija v Karpatski kotlini (v t.i. učnem tednu mednarodnega razreda). Skupaj z ostalimi udeleženci programa (iz šestih držav, oz. osmih srednjih šol s področja Karpatske…

Več/több