RoboCup Junior

Robocup-junior-05

V torek, 12. 5. 2015 je potekalo odprto državno tekmovanje z mobilnimi roboti na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru. Udeležili so se ga tudi naši dijaki, ki so tekmovali v dveh kategorijah: Ekipa ORIENT-DIH (Simon Vuk, Lara Perša, Hana Banfi in Iris Zver) je osvojila 1. mesto …

Dijaki piaristične gimnazije iz Budimpešte na obisku v Lendavi

Piaristicna-gimnazija-09

DSŠ Lendava je 7. in 8. maja 2015 v okviru programa Határtalanil – Brez meja gostila dijake in profesorje piaristične gimnazije iz Budimpešte. Program Határtalanul podpira obiskovanje zamejskih izobraževalnih ustanov in sodelovanje strokovnih šol z zamejskimi šolami. Tokrat so v programu sodelovali dijaki in dijakinje 2. a-razreda, kjer so se …

Naravoslovni dan

Naravoslovni-dan-20.jpg

Dijaki programov Ekonomski tehnik, Ekonomski tehnik PTI in programa model SPI gastronom hotelir, so se v petek, 15. maja 2015, udeležili naravoslovnega dneva. Podrobneje so spoznali lendavski obrat podjetja Lek, d. d., kjer je dijake prijazno sprejela direktorica Gizela Štampar in jim podrobno predstavila celotno organizacijsko strukturo skupine Sandoz in …

Državno tekmovanje iz kemije

Drzavno-tekmovanje-iz-kemije

V soboto, 9. maja 2015, so na državnem tekmovanju iz kemije našo šolo zastopali Oskar Nemec, Dea Gal in Zita Szabó. Letos je tekmovanje prvič gostila nova Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani, ki ponuja sodobne študijske programe in ima odlično opremljene raziskovalne in študijske prostore.

LEONARDO da VINCI – MOBILITY LEIPZIG 2015

Mobilnost-Leipzig-2015-strip2

V tem šolskem letu smo uspešno zaključili dvoletni projekt Leonardo da Vinci Mobility v Leipzigu v Nemčiji. Aprila smo se vrnili z naše druge dvotedenske mobilnosti, kjer so MATEJ HALAS, BENJAMIN HERMAN in FRANC ŠIJANEC, dijaki 3. letnika programa Strojni tehnik, bili na praktičnem usposabljanju. Pod mentorstvom nemškega učitelja so …

22. april – SVETOVNI DAN ZEMLJE

Dan-zemlje-2015-11.jpg

Letos praznujemo ta dan že šestintridesetič. Ta poseben dan v letu je namenjen dvigovanju zavesti o varovanju okolja. Ob tem dnevu smo v okolici DSŠ izvedli čistilno akcijo in odprli novo pridobitev naše šole: meteorološko hišico. S pomočjo opreme bomo lahko opazovali vremensko dogajanje pri nas in opozarjali na nujnost …