Ekonomijada 2017

V torek, 16. 5. 2017, so se dijakinje 2.b-razreda (program Ekonomski tehnik) Ardijana Džemaili, Endrina Varga in Laura Županec udeležile Ekonomijade, ki jo je organiziral Šolski center Ptuj, Ekonomska šola. Sodelovalo je 25 ekonomskih šol iz cele Slovenije. Dijaki so bili razdeljeni v 13 skupin. V tekmovalnem delu so iskali …

Več/több

Državno tekmovanje za Preglove plakete

V soboto, 6. maja 2017, je v Ljubljani na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo potekalo državno tekmovanje za Preglove plakete. Tekmovanja sta se udeležila Tjaša Kontrec in Oskar Nemec, ki je prejel srebrno Preglovo plaketo. Obema dijakoma iskreno čestitamo!

Državno tekmovanje v poznavanju flore

V soboto, 13. 5. 2017, je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje v poznavanju flore. Tekmovanja sta se udeležila dva tekmovalna para, Gloria Gjuran in Anna Toplak iz 1. a-razreda ter Dmytro Solovyov in David Režonja iz 3. a-razreda. Dijake je na tekmovanje pripravljala mentorica Ildikó Kovač, prof. biologije.

Strokovna ekskurzija na Dolenjsko

Dijaki 2. c-, 2. d-, 2.e- in 2. f-razreda so se 24. in 25. aprila udeležili strokovne ekskurzije na Dolenjsko. Program ekskurzije je bil zanimiv, pester in poučen. Dijaki so v Krškem obiskali interaktivni multimedijski center – Svet energije, ki obiskovalcem omogoča potovanje v svet energije in energetike, obiskali so termalno …

Več/több

Regijsko tekmovanje RoboCup Junior 2017

V četrtek, 13. 4. 2017 smo se v Murski Soboti s tremi ekipami udeležili regijskega tekmovanja RoboCup Junior, kjer smo tekmovali v naslednjih dveh kategorijah: RoboSled reševanje in OnStage. Vsaka ekipa je imela eno poskusno in dve tekmovalni možnosti. Tako je ekipa DSŠL v kategoriji RoboSled premagala drugouvrščene, in sicer za …

Več/több

Native speakers

V ponedeljek, 24. 4. 2017, sta prišla na našo šolo naravna govorca angleščine. Oba trenutno živita v Budimpešti in sta tam tudi zaposlena. Ronald prihaja iz Kalifornije, Greg pa z Irske. Ronald nam je predstavil Kalifornijo in tamkajšnje življenje, nam nekaj povedal o svojem življenju, poklicu in zakaj se je …

Več/több

Tek podnebne solidarnosti

V okviru dneva Zemlje Karitas že šesto leto organizira »Tek podnebne solidarnosti« in letos se je tudi naša šola odločila sodelovati. Dijaki so tekli v solidarnosti za ljudi revnih predelov sveta kot so Afrika ipd., ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. S pretečenimi kilometri po vsej Sloveniji se gradijo …

Več/több