Obiski na šoli ob 15. marcu, madžarskem narodnem prazniku

Obiski-na-soli-ob-15.-marcu_Pecs-29.jpg

V okviru projekta, ki ga vsako leto pazpisuje Zveza Rákóczi, so v marcu našo šolo obiskale tri madžarske izobraževalne ustanove. 12. marca 2015: Térségi Általános Iskola, Szakiskola és Kollégium, Csapi 13. marca 2015: Ciszterci Nevelési Központ, Pécs 14. marca 2015: Kölcsely Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg Po pozdravu ravnateljice Silvije Hajdinjak Prendl …

Tehniški dan za učence 8. razredov OŠ Odranci

Tehniski-dan-OS-Odranci-20.jpg

Za učence 8. razredov OŠ Odranci smo dne 18. 3. 2015 organizirali tehniški dan. Naši dijaki so s pomočjo učiteljev učenecem predstavili zanimivosti s področja strojništva in sicer: varjenje in lotanje, struženje in rezkanje, 3D modeliranje ter mehatroniko z robotiko. Za zaključek so jim gastronomi iz 2. e razreda pripravili …

15. marec, madžarski narodni praznik

Madzarski-narodni-praznik-51.jpg

Na naši šoli smo 13. marca obeležili spomin na madžarski narodni praznik, 15. marec. V kulturnem programu so sodelovali učenci dvojezičnih osnovnih šol, 21 dijakov DSŠ, folklorna skupina Muravidék, plesna skupina Ividő, Tanja Kološa in Hadik Mihály band, Šooš Mihael, član gledališke skupine Egy&Más Vándorszínház, ter Anna Soós iz Pécsa. …

3. roditeljski sestanek (trije termini)

Spoštovani starši! Vljudno Vas vabim na tretji roditeljski sestanek, ki bo v četrtek, 12. 3. 2015, ob 16.00 uri v prostorih Dvojezične srednje šole Lendava. Dnevni red: 1. RODITELJSKI SESTANEK PO ODDELKIH (matična učilnica) a) Učno-vzgojna problematika v oddelčni skupnosti b) Razno Vljudno vabljeni! EKSKURZIJA V BERLIN Spoštovani starši! Vljudno …

Zimski športni dan

Zimski-sportni-dan-28.jpg

27. februarja 2015 smo izvedli športni dan za vse razrede DSŠ Lendava. Pohoda po Lendavskih goricah se je udeležilo 39 dijakov in dijakinj, drsanja v Ledni dvorani v Mariboru 145 dijakov, smučanja na smučišču Areh pa 26 dijakov. Vse športne aktivnosti so potekale po načrtovanih in zastavljenih ciljih brez posebnosti …

IFAM 2015

IFAM-2015-14

28. januarja 2015 so bili dijaki DSŠ Lendava na strokovni ekskurziji na mednarodnem sejmu avtomatizacije, robotike in mehatronike IFAM 2015, ki je potekal med 28. in 30. januarjem 2015 na celjskem sejmišču. Udeležili so se ga dijaki programa Strojni tehnik (2. d in 4. d) ter Tehnik mehatronike (1.g).Največje zanimanje …