Fotografski natečaj »Geometrija v naravi«

geografija-v-naravi

V okviru popularizacije matematike aktiv matematičark DSŠ Lendava že četrtič razpisuje fotografski natečaj izvirnih fotografij z matematično tematiko. Na letošnjem fotografskem natečaju iščemo geometrijo v naravi. Matematika je povsod okrog nas in nas spremlja v življenju, le odkrijte jo, ujemite v fotografski objektiv trenutek, za katerega menite, da je poseben …

YouthStart – zaključek izziva Reci DA!

slikovni_povzetek

V petek, 25. 11. 2016, so dijaki 2. a-razreda so v okviru mednarodnega projekta YouthStart zaključili z izvajanjem prvega izziva Reci DA! Izziv je trajal 4 šolske ure v tedenskih razmikih zaradi narave izziva. Prvo uro (28. 10. 2016) so pri profesorici Gabrieli Zver reševali test pozitivne psihologije, ki zajema …

Strokovno srečanje svetovalnih delavk

Srecanje-svetovalnih-delavk-01

18. 11. 2016 smo organizirali srečanje strokovnih delavcev Dvojezične srednje šole Lendava s šolskimi svetovalnimi delavkami osnovnih šol. Tema srečanja je bila Sodelovanje srednje šole s svetovalnimi delavci osnovne šole na področju karierne orientacije. Mag. Miha Lovšin (Center za poklicno izobraževanje) in Tadej Pugelj (Zveza tabornikov Slovenije) sta izvedla delavnico …

Pohod proti zasvojenosti

Pohod-proti-zasvojenosti-07

V soboto, 19. novembra 2016, so Planinsko društvo Lendava, Policijska postaja Lendava in Društvo za pomoč v stiski Zarja organizirali po Lendavskih goricah do Vinariuma pohod zasvojenosti, ki so se ga udeležili dijaki 3. in 4. letnikov naše šole skupaj s člani Društva upokojencev Lendava.

Tekmovanje iz madžarske zgodovine

Tekmovanje-mad-zgod-04

23. novembra 2016 se je v organizaciji ZKMNS na našo šoli odvijalo že tradicionalno tekmovanje iz madžarske zgodovine. Dijaki so se pomerili v poznavanju revolucije na Madžarskem leta 1956, katere 60. obletnico obeležujemo v tem letu. Prvo mesto je osvojila ekipa v sestavi Otto Močnek in Gergely Tomka, drugo Attila …

Skupne govorilne ure – 29. 11. 2016

Spoštovani starši, obveščamo vas, da bodo v torek, 29. novembra 2016, ob 16.00 uri organizirane skupne govorilne ure. Razpored učiteljev po učilnicah bo objavljen na dan govorilnih ur na šolski spletni strani in na oglasni deski v avli šole. Vljudno vabljeni!   UČITELJ/-ICA – TANÁR/-NŐ UČILNICA – TANTEREM 1. Antolin …

Slavnostna podelitev priznanj iz logike

V četrtek, 24. 11. 2016 ob 16.00, sta se Gloria Gjuran iz 1. a-razreda in njena mentorica prof. Sandra Sabo, udeležili slavnostne podelitve priznanj iz logike, v sklopu Festivala IZUM Inovativnost, znanost in ustvarjalnost mladih-Mlad za napredek Pomurja, ki je bil v trgovskem centru MAXIMUS v Murski Soboti. Gloria je …

Tekmovanje recitatorjev

Peter Pal, dijak 4. a-razreda se je 12. novembra v Győru udeležil tekmovanja recitatorjev, ki je največje in najpomembnejše tovrstno tekmovanje na Madžarskem. S svojim nastopom je prepričal žirijo, ki mu je – enako kot pred 2 letoma ? dodelila naziv Najboljši recitator naroda v mladinski kategoriji. 13. novembra pa …

YouthStart – izziv Reci DA!

YouStart-Reci-DA-01

V petek, 28. 10. 2016, so dijaki 2. a-razreda začeli z izvajanjem prvega izziva (Reci DA!) mednarodnega projekta YouthStart. Izziv bo trajal 4 šolske ure, v okviru teh ur se bodo dijaki poskušali osredotočiti na svoje vrline. Za ta namen so prvo uro pri profesorici Gabrieli Zver reševali test pozitivne …