Obisk Celjskega sejma

Obisk-Celjskega-sejmisca

Dijaki naše šole so 22. aprila 2015 obiskali Celjski sejem, kjer so med 21. in 24. aprilom potekali sejmi FORMATOOL (orodja, orodjarstvo, stroji), PLAGKEM (plastika, guma, kemija), GRAF&PACK (grafika, papir, stroji, embalaža, pakiranje) ter sejem VARJENJE in LIVARSTVO (vse za varjenje in rezanje, livarstvo, oprema in materiali). Na sejmu so …

Medknjižnično sodelovanje dveh šolskih knjižnic

Medknjiznicno-sodelovanje-03.jpg

V okviru knjižničarskega krožka, ki je sestavni del OIV po prosti izbiri na Gimnazija Murska Sobota, so člani krožka v sklopu medknjižničnega sodelovanja 8.aprila 2015 obiskali našo šolsko knjižnico na DSŠ Lendava.Skupaj smo obiskali še Mestno knjižnico Lendava in na koncu se družili v Belli Veneziji.

Predavanje v sklopu razstave Človeka Nikar

Predavanje-Cloveka-nikar-02.jpg

V sredo, 15. 4. 2015 so se dijaki tretjih in četrtih letnikov gimnazije udeležili predavanja v sklopu razstave Človeka Nikar, na katerem sta veterana vojne za Slovenijo, Ladislav Bagladi in Branko Bratkovič, predstavila aktivnosti TO in pripadnikov Milice na območju Pomurja oziroma mejnega prehoda Dolga vas.

DSD seminar

DSD-seminar-03.jpg

Od 26. do 28. marca je na naši šoli potekal seminar za usposabljanje mentorjev DSD iz celotne Slovenije, programskih učiteljic in pripravnic na enoletni praksi iz Nemčije, ki so v tem šolskem letu zaposlene na DSD šolah v naši državi. V otvoritvenem programu so sodelovali dijaki 3. a in b …

22. srečanje strojnih šol Slovenije

Srecanje-strojnih-sol-01.jpg

V sredo, 15. aprila 2015, smo se udeležili 22. srečanja srednjih strojnih šol Slovenije, ki ga je gostil Šolski center Celje. Našo šolo sta zastopala Jernej Kiš in Laci Pücko – dijaka 3. d-razreda. Njunega mentorja prof. Maria Raduho, ki se žal ni mogel udeležiti srečanja, je nadomeščal prof. Miran …

Svetovni dan Romov

Svetovni-dan-Romov-06.jpg

8. aprila smo obeležili Svetovni dan Romov. Tradicionalno smo sodelovali na prireditvi, ki je bila v Gledališki in koncertni dvorani, letošnji moto proslave je bil Rožo imaš v laseh. Dijak naše šole Štefan Horvat (1.g) je vodil proslavo ter recitiral. Čestitke dijaku za uspešen nastop! Organizatorji proslave so bile dvojezične …

Skupne govorilne ure – 16. 4. 2015

ZAKLJUČNI LETNIKI Spoštovani starši! Vljudno Vas vabimo na skupne govorilne ure, ki bodo v četrtek, 16. 4. 2015, ob 16. uri v prostorih Dvojezične srednje šole Lendava. Razpored učiteljev po učilnicah bo objavljen na dan govorilnih ur na šolski spletni strani in na oglasni deski v avli šole. POKLICNA MATURA …

Tehniški dan OŠ Beltinci

Tehniski-dan-OS-Beltinci-01.jpg

Za 66 učencev 8. razredov OŠ Beltinci smo 30. 3. 2015 že drugo šolsko leto organizirali tehniški dan. Glavna tema so bile kovine, zato so se seznanili z ročnim delom, strojnim delom ter varjenjem v šolskih delavnicah, spoznali pa so tudi osnove 3D modeliranja in mehatronike.