Dan spomina na žrtve holokavsta

Dan-spomina-na-zrtve-holokavsta-08

V torek, 27. januarja 2015, smo tudi na naši šoli obeležili dan spomina na žrtve holokavsta. V sklopu prireditve Teden spomina na lendavske Jude, ki ga je organizirala Zveza kulturnih društev Lendava, smo v avli naše šole pripravili razstavo o Judih, po odprtju razstave pa so se gimnazijci udeležili okrogle …

Poklicna matura 2014 – zimski rok

PISNI IZPITI Izpitni rok – vizsgaidőpont Predmet – tantárgy Število kandidatov – a jelöltek száma Ponedeljek, 2. 2. 2015 Slovenščina – Szlovén nyelv és irodalom 1 Torek, 3. 2. 2015 Matematika – Matematika 1 Torek, 3. 2. 2015 Nemščina – Német nyelv 1 Sreda, 4. 2. 2015 Strojništvo – Gépészet …

Együtt szaval a nemzet – skupni recital

Skupni-recital-4

22. januar je dan madžarske kulture. Ferenc Kölcsey je na ta dan leta 1823 dokončal besedilo Himne. Ob dnevu madžarske kulture so že drugič priredili program „Együtt szaval a nemzet”, iniciativo, kjer istočasno recitirajo dano pesem na vseh koncih sveta. Letos so v tem projektu sodelovali učenci in dijaki iz …

Ogled predstave Norci iz Valencije

Norci-iz-Valencije-36

Vsi dijaki od 1. do 4. letnika, ki obiskujejo pouk španščine, so si v Murski Soboti ogledali komedijo Norci iz Valencije v izvedbi SNG Nova Gorica. Gre za izvirno gledališko delo španskega pisatelja Lopeja de Vege, ki velja za enega od številnih izjemnih ustvarjalcev španske umetniške zlate dobe, ki se …

Predavanje in razprava Narodne manjšine

narodne_manjsine_25

V ponedeljek, 12. 1. 2015, so se dijaki 3. a- in 3. b-razreda udeležili predavanja in razprave Narodne manjšine dr. Lászla Gönca. Raprava se je dotikala naslednjih vprašanj in misli: Ali je obstoj in integracija narodnih in etničnih manjšin odvisen zgolj od pravno-formalnih rešitev oziroma v kolikšni meri je v …

Ničelna toleranca do nasilja

Nicelna-toleranca-do-nasilja-5

V četrtek, 8. 1. 2015, so dijaki 2. a-, 2. c-, 2. d-, 3. a- in 3. b-razreda poslušali predavanje o družinskem in vrstniškem nasilju. Častna gosta sta bila Katja Zabukovec Kerin iz Društva za nenasilno komunikacijo in predstvanik Policijske postaje Lendava Franc Bogar. Po predavanju so gosti odgovarjali na …

Božično rajanje

Bozicno-rajanje-35

V sredo, 24. 12. 2014, smo obeležili dan samostojnosti in enotnosti s proslavo ter s poučno delavnico o pirotehničnih izdelkih in pasteh drog, ki jo je izvedel policist s Policijske postaje Lendava. Dan smo zaključili z božičnim rajanjem.