Regijsko prvenstvo v malem nogometu

V telovadnici DSŠ Lendava smo dne 9. 2. 2017 organizirali turnir srednjih šol v malem nogometu. Sodelovalo je 8 šol. Skupaj je bilo odigranih 10 srečanj. Po sistemu izpadanja je prvo mesto osvojila Gimnazija Murska Sobota. Naša šola je bila 4. Iz naše šole je sodelovalo 9 dijakov.

Slovesnost ob slovenskem kulturnem prazniku

3. februarja 2017 je v Koncertno-gledališki dvorani Lendava potekala slovesnost ob slovenskem kulturnem prazniku. Dijaki so na slovesnosti spregovorili o vrednotah, bontonu in poskusili predstaviti Prešerna na zanimiv mladostniški način, izpostaviti njegovo zabavno plat in hkrati opozoriti na njegovo veličino. Prireditev sta pripravili mag. Gabriela Zver in Sibila Sabo, prof. …

Več/több

Knjižni molj

V četrtek, 27. januarja 2017 so v Knjižnici Lendava 14 dijakom DSŠ, ki so sodelovali v programu Knjižni molj, podelili knjižne nagrade. Dijaki so prebrali po eno knjigo v madžarščini in jo nato predstavili pri uri madžarščine. Svoje mnenje in vtise o knjigi pa so v pisni obliki oddali tudi …

Več/több

Državno prvenstvo v badmintonu

V torek 24.1.2017 so se učenci naše šole udeležili državnega prvenstva za srednje šole v badmintonu. Tekmovanje je bilo organizirano v BIT centru v Ljubljani na kar 12 igrišč tako da je vse potekalo dosti hitreje kot po navadi. Našo šolo so zastopali trije fantje in štiri dekleta. Najboljšo uvrstitev …

Več/több